S „tajnými kódy“ WhatsApp bude ještě snazší skrýt svá tajemství

Karolína Svoboda

Objasňujeme, jak nová funkcionalita WhatsApp zabezpečovacích kódů umožňuje uživatelům lépe chránit své soukromí a důvěrné informace.

Díky evoluci komunikačních technologií je stále snazší vyměňovat si obsah s našimi blízkými a přáteli prostřednictvím aplikací, jako je WhatsApp. Toto zařízení však může někdy představovat rizika spojená se soukromím a důvěrností našich výměn. K nápravě těchto problémů, Tajné kódy WhatsApp byly vyvinuty tak, aby vám umožnily skrýt a zabezpečit vaše tajemství.

Důležitost zabezpečení na WhatsApp

Během několika let se WhatsApp stal jednou z nejpoužívanějších aplikací pro rychlé zasílání zpráv na světě. Schopnost rychlé komunikace prostřednictvím textových zpráv, hlasových zpráv, videohovorů nebo dokonce sdílení souborů činí z této aplikace nezbytný komunikační nástroj. Masivní využívání tohoto typu služeb však vyvolává mnoho otázek ohledně ochrany soukromí a bezpečnosti osobních údajů.

Přestože WhatsApp již má základní funkce, jako je end-to-end šifrování, které poskytuje určitou ochranu z hlediska důvěrnosti nebo dokonce možnost zabezpečení pomocí otisků prstů nebo PIN kódů, v závislosti na příslušných modelech telefonu, ne vždy to k zajištění optimální ochrany nestačí. diskusí. Tajné kódy proto posilují potřebu zajistit bezpečnost konverzací vedených na této platformě.

Princip tajných kódů WhatsApp

Tajné kódy WhatsApp jsou techniky nebo triky, jak skrýt nebo uzamknout přístup k určitým chatům a obsahu sdílenému v aplikaci. Hlavním cílem je proto zabránit nechtěným osobám v přístupu k osobním nebo citlivým údajům vyměňovaným mezi uživateli zpráv.

Chraňte konverzaci tajným kódem

Chcete-li chránit konverzaci pomocí přístupového kódu, postupujte podle několika jednoduchých kroků:

  1. Vyberte konverzaci, kterou chcete chránit, výběrem ze seznamu chatů;
  2. Klikněte na tlačítko „Menu“ (představované třemi tečkami) umístěné v pravé horní části obrazovky;
  3. Vyberte „Více“ a poté „Exportovat chat“;
  4. Poté budete moci uložit konverzaci jako zašifrovaný textový soubor buď do svého zařízení, nebo ji odeslat e-mailem sobě nebo důvěryhodnému korespondentovi.

Poznámka: Tato metoda funguje tak, aby zajistila důvěrnost obsahu, ale bude viditelná pouze po exportu z WhatsApp na jiné médium.

Vyhrazené aplikace pro posílení bezpečnosti burz

Kromě použití tajných kódů existuje několik řešení pro zlepšení úrovně ochrany konverzací a dat vyměňovaných na WhatsApp.

Přepněte na aplikaci třetí strany

Pokud je pro vás absolutní kontrola nad vašimi soukromými konverzacemi zásadní, může být vhodné zvážit použití aplikace třetí strany typu „box“, která zaručí dodatečnou ochranu. Některé aplikace, jako je Vaulty nebo AppLock, vám skutečně umožňují uzamknout vaše konverzace WhatsApp a dokonce i další aplikace pomocí hesla.

Používejte pokročilé funkce

Širší veřejnosti málo známé pokročilé funkce integrované do WhatsApp také nabízejí možnost lepší ochrany vašeho soukromí. Takže s:

  • Biometrické ověřování (rozpoznání otisků prstů nebo obličeje), které zajišťuje přístup k aplikaci;
  • Archivace chatu, která vám umožňuje dočasně odstranit konverzaci z hlavního seznamu, aniž byste ji trvale smazali z telefonu;
  • Bezpečnostní upozornění, když se změní ověřovací kód korespondenta;
  • Přidání zpoždění odvolání, aby bylo možné odeslané zprávy smazat několik minut po jejich odeslání.

Tyto různé možnosti umožňují uživatelům posílit ochranu jejich osobních údajů a korespondence na WhatsApp.

Nejbezpečnější: Omezená výměna dat

Samozřejmě nejlepším řešením, jak se vyhnout náhodnému prozrazení citlivých informací, je vždy omezit výměnu informací na těchto médiích. Zůstaňte ve svých konverzacích a sdílení, abyste nemuseli skrývat a chránit své diskuse pomocí tajných kódů a dalších aplikací třetích stran.

Ochrana soukromí je hlavní problém v době, kdy téměř všechny výměny informací probíhají prostřednictvím digitálních médií. Tajné kódy WhatsApp jsou jedním z nástrojů, které vám mohou pomoci zajistit větší bezpečnost vašich konverzací v této aplikaci. Kromě integrovaných funkcí nebo vyhrazených aplikací, jako jsou ty uvedené výše, je to nezbytné pro ochranu důvěrnosti vašich každodenních výměn a zachování vašeho klidu.

Domů » Blog » S „tajnými kódy“ WhatsApp bude ještě snazší skrýt svá tajemství