Pokud je internet doma pomalý, je to proto, že neznáte tyto 3 tipy, jak problém vyřešit

Karolína Svoboda

Odhalte tajemství rychlého internetu: 3 osvědčené tipy, jak zlepšit připojení doma a už nikdy se nezdržovat pomalým načítáním stránek.

Když je naše internetové připojení pomalé, může to ovlivnit vše, co děláme online, a způsobit frustraci. Naštěstí existují způsoby, jak tento problém vyřešit. Zde jsou 3 tipy, které vám pomohou zlepšit rychlost vašeho internetového připojení.

Tip #1: Restartujte svůj internetový box a zkontrolujte kabeláž

I když se to může zdát samozřejmé, prvním krokem k vyřešení problému s pomalou rychlostí je často pouhé restartování internetového boxu. U moderního zařízení se někdy mohou vyskytnout dočasné problémy, které vyžadují restart.

Pro správné restartování boxu:

 1. Odpojte napájecí zdroj z krabice;
 2. Počkejte asi 10 sekund;
 3. Znovu připojte napájení;
 4. Počkejte, až se znovu rozsvítí normální kontrolky.

Po restartování otestujte připojení, abyste zjistili, zda se rychlost zvýšila. Pokud tomu tak není, zkontrolujte také kabely propojující váš box s vašimi zařízeními a také s telefonní zásuvkou. Poškozený nebo nesprávně připojený kabel může způsobit ztrátu výkonu.

Tip č. 2: Optimalizujte umístění a konfiguraci routeru

Umístění routeru

V mnoha případech pomalý internet souvisí s umístěním vašeho bezdrátového směrovače. Nesprávné umístění může způsobit rušení a snížit dosah signálu Wi-Fi.

Zde je několik tipů pro optimalizaci umístění routeru:

 • Umístěte jej na centrální místo ve vašem domě;
 • Zvedněte ji, například umístěním na polici;
 • Udržujte jej mimo dosah kovových předmětů, které mohou blokovat vlny;
 • Neumisťujte jej do blízkosti jiných elektronických zařízení, která mohou způsobovat rušení.

Konfigurace routeru

Váš router má také nastavení, která lze upravit pro zvýšení rychlosti připojení k internetu. Zde je několik věcí ke kontrole:

 1. Aktualizujte firmware routeru: Výrobci pravidelně vydávají aktualizace, které opravují problémy a zlepšují výkon;
 2. Přizpůsobení kanálů Wi-Fi: Pokud více sítí používá stejný kanál, může to způsobit rušení a snížit rychlost. Vyzkoušejte různé kanály, abyste našli ten s nejlepším výkonem;
 3. Zkontrolujte pokročilé možnosti routeru, jako je QoS (Quality of Service), která vám umožní upřednostnit určité typy provozu a optimalizovat vaše připojení.

Tip č. 3: Vylepšete svůj přístupový plán a chraňte svou síť

Vyhodnoťte své potřeby propustnosti

Je možné, že problém pomalosti vašeho internetového připojení souvisí s nedostatečnou rychlostí vaší aktuální nabídky. Pokud připojení často používá několik lidí současně nebo pokud konzumujete velké množství streamovaného video obsahu, může to způsobit zpomalení.

V tomto případě by bylo moudré zkontrolovat své předplatné a upgradovat na nabídku s vyšší rychlostí. Neváhejte porovnat nabídky různých dodavatelů, abyste našli tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Chraňte svou Wi-Fi síť

Neoprávněné použití vaší Wi-Fi sítě může výrazně zpomalit vaše připojení. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že je vaše síť zabezpečená pomocí následujících kroků:

 1. Vyberte si silné heslo pro vaši síť (skládající se z velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků);
 2. Toto heslo pravidelně měňte;
 3. Vypněte systém WPS (Wi-Fi Protected Setup) vašeho routeru, protože může mít bezpečnostní slabiny;
 4. Aktualizujte software a systémy vašich připojených zařízení, abyste omezili zranitelnosti.

Dodržováním těchto tipů byste měli mít možnost využívat rychlejší a stabilnější internetové připojení. Pamatujte, že problém může být někdy spojen s externími faktory, jako je kvalita sítě, incidenty na linkách nebo dokonce saturace vašeho poskytovatele přístupu. V každém případě neváhejte kontaktovat svého operátora, který vám v případě potřeby poskytne další informace a pomoc.

Domů » Blog » Pokud je internet doma pomalý, je to proto, že neznáte tyto 3 tipy, jak problém vyřešit