3 opravdu účinné babské rady na zklidnění svědění

Karolína Svoboda

Odhalte tajemství starých receptů: jak se zbavit nepříjemného svědění pomocí ověřených babských rad.

Svědění je častým problémem a někdy je těžké se ho zbavit. Naštěstí naše babičky znají přírodní řešení, jak tato kožní podráždění rychle zklidnit. V tomto článku vám představujeme tři opravdu účinné babské rady na zklidnění svědění.

Použití mýdlové rostliny ke zmírnění svědění

Mydlice lékařská (Saponaria officinalis) je rostlina známá již od starověku pro své pěnivé a čistící vlastnosti. Ve skutečnosti obsahuje látku zvanou saponin, která při kontaktu s vodou vytváří slabou pěnu. Tato pěna má změkčující a zklidňující vlastnosti ideální pro zmírnění svědění.

Recept na pleťovou vodu na bázi mýdla pro zklidnění podráždění pokožky

  • Nejprve sklízejte čerstvé nebo sušené listy mýdlovce. Seženete je v obchodech specializovaných na léčivé rostliny nebo si je natrhejte z volné přírody, pokud rostou ve vaší blízkosti.
  • Poté vložte listy mýdlové šťávy do hrnce a přidejte studenou vodu až po úroveň.
  • Poté vše přiveďte k varu a nechte asi 10 minut louhovat.
  • Mezitím si připravte čistou, sterilizovanou nádobu na sběr mýdlového odvaru.
  • Poté nálev přefiltrujte pomocí jemného sítka nebo čistého hadříku. Získanou tekutinu nalijte do sterilizované nádoby a nechte vychladnout.

Jakmile mléko vychladne, můžete jej použít ke zklidnění svědění tím, že jej nanesete přímo na podrážděná místa pomocí vatového tamponu nebo obkladu. Můžete jej také začlenit do své každodenní péče jako čistící základ pro vaše tělo a obličej.

Rostlinný olej z pupalky dvouleté na zklidnění podráždění pokožky

Rostlinný olej z pupalky dvouleté (Oenothera biennis) je uznáván pro své četné kosmetické a terapeutické přednosti. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny, má hydratační a regenerační vlastnosti, které z něj dělají vynikající prostředek pro zmírnění svědění a opravu pokožky.

Použití pupalkového oleje ke zklidnění podráždění pokožky

Pro zklidnění svědění jednoduše naneste pár kapek čistého rostlinného oleje z pupalky dvouleté na podrážděné místo a lehce masírujte, dokud se přípravek zcela nevstřebá. V případě potřeby můžete tento postup opakovat několikrát denně.

Pro každodenní použití můžete do běžné péče zařadit i pupalkový olej. Například přidejte pár kapek tohoto rostlinného oleje do svého denního nebo nočního krému, abyste využili jeho zklidňujících a regeneračních výhod.

Jílový obklad, tradiční lék na svědění

Jíl je přírodní složka s absorpčními a detoxikačními vlastnostmi velmi oblíbená v kosmetice. Má také zklidňující vlastnosti, které rychle zmírňují podráždění a svědění pokožky. Hliněný obklad je recept po předcích, který používaly naše babičky k léčbě různých kožních problémů.

Příprava hliněného obkladu na zklidnění svědění

  • Začněte výběrem jílu vhodného pro váš typ pleti. Zelený jíl se nejvíce doporučuje pro normální pleť, zatímco bílý jíl je ideální pro citlivou a reaktivní pleť.
  • Poté smíchejte dvě polévkové lžíce práškového jílu s trochou studené vody, dokud nezískáte homogenní a hustou pastu.
  • Tuto pastu aplikujte přímo na podrážděnou oblast a vytvořte vrstvu o tloušťce alespoň 5 milimetrů.
  • Nechte obklad působit 20 až 30 minut. Pokud hlína začne vysychat a tvrdnout, lehce ji navlhčete rozprašovačem s vodou
  • Nakonec pokožku důkladně opláchněte vlažnou vodou a jemně osušte čistým ručníkem.

Babiččiny rady jsou přírodním a ekonomickým řešením, jak účinně zklidnit svědění. Neváhejte a vyzkoušejte tyto tři prostředky na bázi mýdla, rostlinného oleje z pupalky dvouleté a jílového obkladu, abyste rychle zklidnili podráždění pokožky a získali zdravou a pohodlnou pokožku.

Domů » Blog » 3 opravdu účinné babské rady na zklidnění svědění