3 babské rady na deodoraci toalet bez chemie

Karolína Svoboda

"Jak si poradit s nepříjemnými pachy v toaletě? Tipy na přírodní deodoraci, které fungují!"

Už žádné utrácení jmění za chemické osvěžovače vzduchu nebo starost o škodlivé účinky na zdraví. Zde jsou tři jednoduché a účinné babské rady, které stojí za to vyzkoušet deodorizovat toalety bez použití chemikálií.

Domácí potpourri: příjemná atmosféra po celý rok

Pokud vás omrzely chemické deodoranty, které pouze maskují pach toalety umělou vůní, která je často přehlušující, je na čase přejít na přirozenější osvěžovač vzduchu, který je především bezpečný pro životní prostředí: konvici. – shnilý.

Zde je návod, jak si vyrobit vlastní potpourri:

 1. Nasbírejte různé přírodní ingredience: sušené pomerančové kůry, okvětní lístky růží, levanduli, skořici…
 2. Tyto předměty umístěte do ozdobné mísy nebo látkového sáčku, který nenápadně umístíte za záchodovou mísu.
 3. Nezapomeňte ingredience pravidelně obnovovat, když jejich vůně vyprchá, vaše toalety si tak budou užívat příjemnou a relaxační atmosféru po celý rok.

„Domácí“ lihovina je široce oblíbená v domácnostech, které se chtějí vyhnout nadměrnému používání chemikálií, potpourri je dlouhotrvající a ekonomické řešení pro deodoraci toalet bez změny životního prostředí.

Malý tip na ještě účinnější potpourri

Některé esenciální oleje mají také antibakteriální a deodorační vlastnosti. Můžete proto do potpourri přidat pár kapek esenciálních olejů, abyste zesílili jeho čistící a osvěžující účinek. Zde je několik příkladů vhodných esenciálních olejů:

 • Citronový esenciální olej: velmi účinný proti nepříjemným pachům.
 • Eukalyptový esenciální olej: vynikající antibakteriální a antiseptický.
 • Levandulový esenciální olej: známý pro své relaxační vlastnosti, provoní i vaši toaletu.

Hliněné kameny: přirozeně pohlcují pachy

Chemické deodoranty jsou často obviňovány, že znečišťují okolní vzduch, ale také vzduch, který dýcháme. Další alternativou je použití hliněných kamenů, které přirozeně pohlcují nepříjemné pachy a pomáhají čistit vzduch.

Jednoduchá instalace, stačí umístit pár kousků sušených hliněných kamenů do nádoby nebo přímo do mísy poblíž toalety, aby mohly zachytit nepříjemné pachy.

Jak si vyrobit vlastní hliněné kameny?

Místo kupování hotových hliněných kamenů si je můžete snadno vyrobit doma:

 1. Sbírejte přírodní hlínu ze své zahrady nebo lesa (ideální jsou šedé, zelené a červené jíly).
 2. Na hlínu nastříkejte trochu vody a dobře promíchejte, abyste získali homogenní pastu.
 3. Umístěte malé kousky této hliněné pasty na noviny a nechte je několik dní sušit na slunci. Tím získáte hliněné kameny.

Neváhejte do těchto kamenů přidat pár kapek esenciálních olejů, abyste mohli využít jejich dodatečných antibakteriálních a dezinfekčních vlastností.

Od jednoduché pomerančové kůry až po voňavý sprej do vaší toalety

Vaše oblíbené citrusové plody vám také mohou pomoci udržet toaletu bez zápachu. Ať už s jejich slupkou nebo přímo v podobě citrusové šťávy.

Pomerančová kůra: spojenec proti nepříjemným pachům!

Než hodíte kůru z čerstvého pomeranče, který jste právě oloupali, do koše, použijte ji k osvěžení toalety. Otřete pomerančovou kůru kolem okrajů toalety a na sedátku, čímž umožníte přírodním esenciálním olejům, které obsahuje, působit jako silný a příjemný deodorant.

Nezapomeňte také umístit několik kousků pomerančové kůry do odpadkového koše na toaletě, abyste se vyhnuli nepříjemným zápachům mezi vyprazdňováním.

Přírodní sprej na bázi citrusové šťávy a vody: skutečná svěžest

Vytvořte si vlastní 100% přírodní deodorant ve spreji jednoduše pomocí vody a šťávy z vašich oblíbených citrusových plodů:

 1. Sbírejte šťávu z citronu, pomeranče nebo grapefruitu (výběr je na vás podle vaší chuti).
 2. Smíchejte tuto šťávu s vodou (1 díl šťávy na 10 dílů vody) a vše nalijte do rozprašovače.
 3. Nastříkejte tento vonný roztok štědře do vaší toalety před nebo po každém použití, abyste do svého pokoje přinesli ovocnou a sladkou svěžest.
Domů » Blog » 3 babské rady na deodoraci toalet bez chemie